Mariášek 12-4-2005

4. srpna 2005 v 17:19 | cegamaruha |  Mariášové zápisy 2005
aneb Chaotické plánování
Sraz je opět U Gambáče, kam už se bude chodit asi pořád, tradičně přijíždíme se Švejdou poslední, netradičně však dopravou. Švejda dělá v MHD pochopitelně ostudu, nejen svým zjevem, ale především svými vyjukanými pohledy, protože třeba metrem nejel snad pět let, pamatuje si akorát starý ruský stroje který už na céčku nejezdí a i v tramvaji se chová podivně, čili nás spolucestující zcela právem považují za vidláky, co přijeli do Prahy na výlet a vozí se dopravou aby se měli doma v JZD čím vytahovat. Z důvodu koordinace soustředění se scházíme v plné síle a tak hrajeme pauzíráka. Hned
tak v úvodu Gagič sděluje, že ani neví, jestli na soustředění pojede. Má totiž ruku v sádře a navíc se s manželkou asi 100 let neviděli. Toliko oficiální verze. Neoficiální verzi si však umíme domyslet, Gagič se totiž chvástal, že když budeme hodní, tak nám možná na soustředění uvaří tu svojí "vyhlášenou" svíčkovou, čili se teď, s blížícím se termínem zájezdu, musí uchylovat ke stále razantnějším vytáčkám. Slabou výmluvu, že možná nepojede aby mohl být s Martinou (což je zcela nelogické, když jí může vzít s sebou) byl tudíž nucen umocnit sebepoškozením, aby měl výmluvu, že s rukou v sádře skutečně vařit nemůže. Všechny by nás zajímalo, jak dlouho tou rukou mlátil o zeď, než se mu podařilo si ji zlomit.
Pauzíráka hrajeme asi hodinku a půl, protože poté musí Hašík odejít, nicméně stihne tradičně podráždit Gagiče když v předposledním štychu nese nejvyšší trumf a nechává si cizí desítku. Sice tak zhatil Šmelinovu osmu, nicméně také zhatil poslední štych který právě Mr. Pneu sebral. Což je docela naprd, především je to ale naprd díky tomu, že MARU tím dokázali uhrát kilo proti. Po odchodu Hašíka pokračujem klasicky ve čtyřech, stavy jsou tak nějak tradiční, Cepín se drápe vzhůru z mínusových vod a Gagič se chystá na útok na vedení. Oboje se ovšem nezdaří díky rychlé ukázce, že i RE! může, co do kvality, překonat Švejdotutti. Gagič eso z lidu (bohužel červený, příště tref aspoň levnější barvu ať to neni za tolik, ty pazdráte :o)), Švejda flek a Cepín RE! a sedm, osm. S esem, spodkem a 78 v ruce nic tak zvláštního. Bohužel má Švejda trumfovou hlášku a tak dává tutti. Jelikož se ale ve hře zjeví ještě Růžova hláška a CEGA má skutečně výstavní karty tak je výsledek dost brutální - 120 proti. V drahý barvě to tudíž stálo 48,- + něco za plívy. Stav se už moc do konce večera nepodaří zvrátit, navíc se hraje opět Liga mistrů takže i to docela zdržuje. Pochopitelně nejvíc zdržuje Švejda a dokonce i obtěžuje vedlejší stůl nesmyslnými dotazy ohledně jídla. Nakonec se zase nafutruje k prasknutí jako vždy.
Nejzábavnější činností večera bylo ovšem pozorovat Gagiče když rozdával, protože jeho styl připomínal tak trochu otce z kultovního dílu Studna, kterak se klátil se sekyrou v ruce nad postelí manželky, a tak trochu jedince, který se nedokáže rozmyslet zdali má Parkinsona nebo toho "Němce, co mu pořád všechno schovává". Ze soustředění se nevyřešilo vlastně nic, takže to bude asi vypadat ještě hůř než minule, na což se všichni velmi těšíme.

Mariáši zdar

Co nejlepší je udělat,
aby člověk moh' nedělat?
Či kamarádům neuvařit,
a přesto s nimi klidně pařit?
To jen Gagič vám předvede,
loket svůj na dva převede,
a pracku má hned sádrovou,
nemusí vařit svíčkovou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama