Mariášek 22-3-2005

4. srpna 2005 v 16:21 | cegamaruha |  Mariášové zápisy 2005
aneb návrat Švejdi (Return of the Švejdi)
Sedánek se koná opět U Holanů, protože je opět hokej. Už ale na něj nejsme tak říční, protože nejlepší klub světa HC Slavia Tragédi Praha nespravedlivě vypadl už ve čtvrtfinále, z čehož zcela logicky plyne (je viplívajýcý), že semifinále nehraje. Růžička (Vláďa, ne Tomáš) totiž v posledním zápase vypadal spíš jako medvěd (metvjet) než jako trenér, a tudíž nenavázal na slávistický úspěch z nedávné historie (hystoryje). Na pořadu dne je utkání Pardubice - Liberec, takže to bereme jen jako takovou kulisu. S Gagičem se potkáváme už na Pavláku a k Holanům dorážíme dost brzo, čili máme až do příchodu Růži čas na nespočet partiček prší. Růža slibuje dorazit na šestou, nicméně přichází až v 18:15. No ale jeho opoždění je nejmenší (Vážení pánové Švejdo a HAŠKU!!!).
Začínáme hrát ve třech, jako vždy je to finanční masakr, a to i díky tomu, že v jedné z posledních her přichází Cepínovi do pracek nehorázný karty už před licitací (6 zelí nejvyšších se sedmou a 4 rudý E,X,K,7), vylicitováno je pouze na sedmu, čili je pole působnosti skutečně široké. Aby toho nebylo málo, tak v talonu jsou 2 rudý čili je to 6 na 6 a k absolutní kartě tak schází jen červený svršek. Nicméně i takhle je to za dost (sedmy pochopitelně v drahý a 110 k tomu) - 38 Kč. Oba protihráči se sice před příchodem Švejdy (sliboval 18:15 - kdyby to stihl, tak by dvě rudý neproběhly) stihnou ještě trochu zahojit - Růža Švejdobetlem a Gagič 137 rudých. Při příchodu Švejdy je tudíž klasický stav - Cepín hodně plus, Růža hodně mínus, Gagič všude možně a je zcela jasné, že to dopadne jako vždy, tj. že Růža se začne drápat vzhůru a Cepín padat dolů. Ve čtyřce to chvíli vypadá, že Švejdotutti zlořád je vyléčen, nicméně na jeho tvůrci je vidět veliká nervozita a netrpělivost, neb se celý ošívá a nemůže se dočkat až jeho chvíle přijde. Po čtyřiceti minutách čtyřky se začíná naplňovat nově vznikající prokletí "Růža up, Cepín down" kdy Cepín prohrává prvního betla (6 kulí a dvě nejnižší rudý, no nezkus to) a dostává se na +6,50. Po hodině hry se už Tuttík neudrží a pálí to tam, výjimečně mu to s Růžou vychází, a tak dlouze machruje a je mu jedno, že výhra byla skutečně "drtivá" (o 10 bodíků). Čtvrt hodiny po osmé začíná dvouhodinová etapa kdy je na tom CEGA finančně buď zhruba, nebo naprosto stejně, konkrétně Cepín přesně na nule a Gagič mínus korunu. Růža v tuto chvíli zatím na chvostu a platí Švejdu, a to i díky Šmelinově uhranému Betlu. Po tomto Betlíku následuje výhra CERU 110:40 při tutti, které ovšem dávali vítězové, takže Švejdíka hanit nemůžeme (no, můžeme, dával si RE!, takže je to zase jeho vina :o)). Lehce po deváté se naplňuje prokletí, neboť CEGA je na tom shodně -39,50, Růža chvíli tvrdí, že je na tom zcela shodně, nicméně jako správný inženýr-minženýr má asi problémy se sčítáním jedno- a dvouciferných čísel, takže se ukazuje že je -29,50. Což znamená, že je už druhý v pořadí. V tuto chvíli je Švejdovo vítězství již téměř neotřesitelné, a tudíž nás opět začíná ničit svými sehrávkami. Modelová ukázka žebrákovitosti Švejdíka:
GAMA vs. CERU, Gagič fořt - hra a 8, Cepín ambo, Gagič vrací stejnou mincí. Obé je zajímavé skutečně až do konce, ale uhrání GAMAovské 8 lze označit pouze jako dementní. Do předposledního štychu totiž vynáší Švejda (pořadí u stolu Šv, Ce, Ga, Rů) a sáhodlouze přemejšlí. Následně vynese tak, aby mu Cepín barvu přiznal a 8 nemohl uhrát. Což je jistě chvalitebné, ovšem za předpokladu, že by tu 8 skutečně hrál Cepín a ne Švejdův SPOLUHRÁČ Gagič. Je to ještě tragičtější v tom, že Gagič danou barvu nemá a tudíž 8 uhrává. Švejda se snaží nás balamutit, že to tak udělal záměrně, nicméně pravda vyšla najevo příliš brzy a teď to již nezachrání. V samotném závěru proběhne šílená Cepínova trojkombinace, jež by se dala nazvat Bílá Hora-Chlumec-Waterloo, neboť její finanční výsledek je pro Cepína -68 (odevzdaných 8 za nic a 2x neuhraný Betl, tuším, že tento večer jsem v Betlech kopíroval skóre nejlepšího hokejového týmu světa v jeho posledním zápase sezony - 1:5). Konečný stav se nakonec ustálil na Šv +154, Rů -35 a druhé místo, Ga -43 a Ce -76.
P.S.: Hašíku, Hašíku...

Mariáši zdar

Z hystoryje viplívajýcým faktem jest,
že metvjet neprokoukne lidskou lest.
Když Švejda dává tutky jen jako test,
pak bude to stát víc než korun šest.
Včera se však držel, všechna čest,
ale nebudem mu stavět sochy v centrech měst.
Občas je totiž jeho hra stále na pěst,
tutti zlořád je v něm zakořeněný vpravdě fest.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama