Mariášek 3-5-2005

4. srpna 2005 v 17:23 | cegamaruha |  Mariášové zápisy 2005
aneb Trojboj a neskutečné Betly
Scházíme se po delší odluce, neboť naposledy se hrálo na soustředění (nepočítaje asi hodinovou přestřelku GAMAHA v úterý po soustředění kde Hašík prý usiloval o světový rekord v objemu odtékajících peněz za hodinu), chystáme se sice ke Gambáčovi, nicméně nakonec končíme U Holanů, protože se hraje nejen mistrovství světa v hokeji (ČR vs. Hajláci), ale také semifinále ligy mistrů (Čert ví vs. LiverHool). Sestava je kromě simulujícího Růži úplná a dokonce se všichni scházíme relativně brzo. Relativnost brzosti spočívá v obvyklém pozdním příjezdu CEMA z důvodu Švejda oil, jemuž musí ovšem dnes asistovat i Cepín a tradičnímu pozdnímu příchodu dvojice "A já si dám RE!".
Jelikož U Holanů dokáží pouštět najednou jak fotbal (televize JOJ), tak hokej (ČT2 na plátně), je pro některé z nás (Švejda) velmi obtížné soustředit se na hru. Jak těžké to je se přesvědčujeme hned při prvním rozdání, kdy maestro Tuttáro zřejmě hraje kanastu, protože si bez skrupulí rozdá 12 karet. Podruhé se mu naštěstí podaří rozdat dobře čili si Hašík může zavolit samce kdy sice uhraje 78 a tichých devět, nicméně to má za 13,50 protože to dopadlo hned tak zkraje ostře 20:110 (nějaký to tutti, že). Ve třetí hře si Tuttík dává tutti, a Botík Gagič botky CEGA vítězí o prsa 80:70 a přidává 78 a jelikož je rudá barva naše, tak je to hezkých 20,-. Úvodní smršť je zakončena Hašíkovým neuhraným Betlem a Gagičovým uhraným. O nějaký čas později vyhrožuje Cepín proti GAHA flekem a 7 proti, nicméně dostává od Hašíka RE! a od Gagiče na sedmu. Z výsledku má radost i spoluhráč Švejda, protože sehrávka skončila humorných 110:0 pochopitelně bez sedmy. Vzápětí kartibůh za trest sešle ještě 140+ a k tomu 79 GAHAovcům a přichází prokletí večera…
Cepín v pazouře sedm zelených a kulovýho svrška. Jasnej betlík bez diskuze. Výnosový štych bere zbylou zelenou Švejda hrající hned za Cepínem, což je sice nádhera, ovšem GAHA se hezky shodla a odmazala krále a eso. Navíc Šmelina "trefuje" kule a tak je tenhle skoroložeňák prohraný. Všichni uznávají obrovskou smůlu, ovšem nikdo netuší, že tento neprohratelný betl bude ve smůle až 3.(!) v pořadí. Vsuvku obstará Švejdíkův Švejdobetl a na scénu přichází Hašík a jeho Betlík obsazující stříbrnou pozici. Tentokráte figuruje v ruce sedmero žaludů a DESÍTKA cizí barvy. Opět má trefit Švejda a opět je obranou odmazána ta pravá barva. Navíc v dosti napovídajících hodnotách a tak Švejda trefuje. Hašík upadá do mrákot, ze kterých ho naštěstí vysvobozuje o pár her dál jeho uhraný Betl. Jelikož jsou obě sportovní utkání v plném proudu tak začínají sehrávky lehce váznout, především díky jistému panu M.Š. Výsledkem je mnoho Švejdotuttíků, nejprve CEMA proti GAHA kdy Gagič opět Botky, k tomu ještě menší strkanice s osmou (Cepín Flek!, někdo z GAHA RE!) a výsledkem je nádherných 108:10. Čili za 20,-. O pár chvil letí Švejdotutti při hře GAMA vs. CEHA a je to opět pěkných 108. Gagič naprosto správně kvituje, že je jediné štěstí, že CEHA nedává Botky. Vytrestání nepozorného Tuttíčkáře ovšem přichází v podobě už skutečně neprohratelného Betla, který se snad už napořád usídlí na první pozici smůly. V hlavní roli Švejda a sedmero krkavců jedné barvy a k tomu DEVÍTKA. Katem se stal Hašík a jím nesená osma, Gagič neměl, Cepín podjel sedmou. Strašné, nemožné, přitom úchvatné a zábavné. V závěru ještě proběhne Gagičův Švejdodurch, MAHA nandá CEGA 140:50 a v poslední hře se Hašík asi slitoval nad Šmelinou, protože se ho rozhodl poslat do plusových vod. Zahrál si totiž rudýho samce s kilem a výsledkem bylo hrozivých 90 proti, rovných 24,- každému. Díky tomu tudíž Šmelina skončil +1,50, což jeho hře hrubě neodpovídá. Ostatní stavy: Gagič nekřesťanských +241,50, Cepín nekřesťan -53 a Hašík i díky poslední hře -190. Německo jsme udolali 2:0 a do finále LM postoupil Liverpool po gólu nególu, což ovšem Chelsea přeju protože ji nemám rád. Slavia Praha a Arsenal London forever!!!

Na trojboj se jezdí,
do Austrálie,
no anebo k Holanům,
kde se jí a pije.
V Austrálii závodí,
oceloví chlapi,
my sice svaly nemáme,
však trojboj známe taky.
Fotbal, hokej, mariáš,
to sestava je naše,
Cepín, Gagič, Šmelina,
Růžička a Hašek.
Dosahujem výsledků,
jimž nedá se ani věřit,
jo, s chlapama z Iron Mana,
my se klidně můžem měřit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama