mariášek 5-4-2005

4. srpna 2005 v 16:29 | cegamaruha |  Mariášové zápisy 2005
aneb Nová knajpa
Jelikož jsem se včerejšího mariášku neúčastnil, tak jsem i předpokládal, že žádný zápis nebude. Nicméně Gagič (poslední dobou o sobě stále tvrdící jak skvěle umí vařit, protože se mu PRÝ náramně povedla vajíčka na špeku nebo co) mě zcela zastoupil, protože dokázal zápis porodit, a to navíc ještě jen ze své paměti, bez jakýchkoliv zápisků. Přetiskuji v plném znění (báseň v závěru je ovšem opět moje :o)):

...nová hospůdka je výborná. Vařej výborně (hlavně šmelinář-zelinář úplně chrochtal blahem), televize je krásně vidět, zavíračku maj v 11, ale odcházeli sme někdy v půl dvanáctý, což je myslím OK, pivo nosej bleskovou rychlostí (eště nemáš ani zdaleka dopito a už tam máš nový...), atd. Samé výhody a sociální jistoty. Myslím, že si to bere to lepší z obou dosavadníchhospod a kartičky se tam hrajou jedna radost... :-)

... Všichni sme se domluvili, že se tam sejdem někdy po šestý. Já jsem se ještě stavoval u mámy, abych jí dal ochutnat tu svíčkovou (mimochodem dneska ráno mi volala, že se mi fakt hodně povedla a moc si pochutnala...jsem MaestroKuchariiino :-) ), takže jsem tam dorazil tak ve čtvrt. Švejda dorazil asi v půl, Růža ačkoliv sliboval příchod v šest dorazil ve třičtvrtě. No a Hašík... Hašík naprosto neočekávaně, zcela logiku vyvracejíce, a k překvapení nás všech dorazil do hospody v šest... Ano slyšíte dobře, Hašík byl v hospodě první!!! Asi za to mohla pořádná čočková, kterou ho v průběhu dne obdaroval šmelinář a asi se trošku bál. Nicméně i tak nás hodně šokovalo. Já jsem vešel do hospody a díval se, jestli už tam MA nebo RU nesedí. Hašíka mě hledat nenapadlo, takže jsem ho vůbec neviděl. Musel se ke mě přihlásit sám... Eště teď to nechápu... :-)

... Po příchodu šmeliny jsme hráli chvíli trojku a tam se celkem nic moc nedělo. Snad stojí za zmínku moje dvě sedmy celkem snadno uhraný 5na5 s cizím esem a v poslední hře už i s přihlížejícím Růžou můj betlík uhraný s cizím esem a cizím králem. Klasicky jsem vynesl plonk barvu, Hašík jí otočil, já smazal Eso, Hašík rychle vynes barvu pod eso a já smazal krále...nádhera. Růža říkal něco v tom smyslu, že si je zase klasicky vychutnávám. :-) Jo eště sme se stihli vsadit, kdy Růža bude poprvé brečet. Nicméně nikdo nakonec nevyhrál, protože Růža ani nezapomněl zavolit, ani špatně nerozdal. Zato já jsem za tyhle nesmysly platil, jak mourovatej... Ale to bych předbíhal. Po vynikajícím papání jsme začli hrát čtyřku. Průběh byl celkem klasický, já a Švejda jsme byli celkem rychle někde +70 a Růža s Hašíkem kakali. Jenže pak přišel můj zlom, kdy jsem špatně rozdal (mimochodem v ten samý okamžik zapomněl Švejda zavolit, takže měl kliku jako prase). Od téhle chvíle to se mnou šlo z kopce. Sice to nebyl nějaký rychlý propad, ale o to pravidelnější. V té době proběhly jedny malé kalhotky, které dával ŠV. Já volil, MA flek, RU re, HA tutti, GA boty, MA kalhoty.
Pěkně jsme se o to flekování podělili. Nicméně MAHA měli 60 v hláškách a to se pak špatně hraje. Výsledek byl 80:90. Svůj propad jsem zastavil až na nule, kde jsem se na čas usadil... Pak ale přišel další zásek, protože jsem zapomněl zavolit... (už aby si byl zase zpátky, protože fořtítko bylo na druhé straně stolu, ale to nikdo nebral jako omluvu. Navíc měl rozdávat Hašík, ale protože jedl, tak rozdával Růža. Ani to ale nikdo nebral jako omluvu...) Hrál jsem radši betla, tzn. -30. V tu chvíli už se ale za mnou k nule plynule snášel i pan od pneumatik (prej je celej zmoženej, jak všichni přezouvaj) a za chvíli už bylo pořadí docela jiné. Ve vedení se na chvíli usadil i Růža. Ale ne nadlouho. Asi ve čtvrt na dvanáct nás opustil Švejda, protože jel zase "tankovat", takže jsme se zase vrátili ke trojce. Z tý už si toho moc nepamatuju, protože jak říkám, pivo nám nosil fakt zběsile a už jsme měli všichni řádně naloženo. V jednu chvíli (ještě se Švejdou) se nám u stolu sešlo šest půllitrů, z toho jenom dva byli cca z půlky vypitý a navíc už se vrchní díval, jestli by se k nám ještě nějakej další nevešel...zběsilost :-) Ve trojce jsem se zase dostal na vzestupnou vlnu a asi i celkově vyhrál: +80. Ale fakt nevím, jak skončili ostatní.

Tolik hlášení pana Gagiče, za které dostane Pullitzerovu cenu (až na ty lži o svíčkové). Děkujeme

Ambo-jambo-gambo
v hospodě u Gambáče,
prý nosej pivo vrazi,
chtěj svý hosty uchlastat,
z toho v zádech mrazí.
Alkohol, jo to je mor,
lidské mozky ničí,
neobstojí žádný tvor,
když tak rychle a zběsile
s pivem vrchní fičí.
Abych tohle přežít moh',
musel bych být rambo,
nebo třeba Schwarzenegger,
ambo-jambo-gambo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ZuZzikos ZuZzikos | E-mail | Web | 29. září 2011 v 8:40 | Reagovat

Vstřebal jsem to, neboť žádný učený z nebe nespadl....žeee:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama