Mariášek 8-3-2005

4. srpna 2005 v 16:12 | cegamaruha |  Mariášové zápisy 2005
aneb Cepín se Švejdou je hroznej tým
Minulý týden byl mariášek vynechán, protože Švejda šmelil a Cepín překládal. Scházíme se tudíž po čtrnácti dnech a to opět u Holanů. Nemá cenu totiž chodit k opilcovi, který nám jednak neuvaří a jednak nemá televizi ve viditelnosti hostí. U Holanů je nejen televize ale i promítání na zeď. No a jelikož každý člověk trochu znalý a fandící sportu ví, že v březnu začíná finišovat liga mistrů a navíc je play-off v extralize, tak je jasný, že už se k Beranovi asi nevrátíme.
První je v hospodě Cepín a než dorazí Švejda tak si dá segedín se šesti. Švejda přijíždí před šestou, přinutí vrchního zapnout televizi s hokejem a následně si objednává něco, už nevim co, nicméně Cepín si dává ještě jedno jídlo k dobru - smažený hermelín. V půl sedmé přichází Růža tak zahajujeme ve třech. V první hře si Švejda dá 137 a tudíž inkasuje 9,-. Do sedmé hodiny kdy doráží Gagič se nic moc neděje, stav je ale pro Cepína nepříznivých -30.
Zahajujeme čtyřku a hned v prvím kole o čtyřech hrách je jasné, že dnes by v žádném případě neměl hrát Cepín se Švejdou v jednom týmu. Během oněch čtyř her totiž dostaneme čtyřikrát napráskáno. První dvě hry volí Gagič respektive Růža, ani jednu hru se nehraje, ale platíme vždy 6,- (poprvé RE! a sedma, podruhé RE! a devět), bohužel při volení Cepína resp. Švejdy už se hraje, nejprve je to za 10,- (tutti a sedma proti v drahý) a poté volí Švejda tudíž je to pro jistotu za 12,-... Švejdík totiž volí s rudým esem a ve výsledku má jen hlášku, čili musí hrát kilo, a to eso a jen jednu plívu k tomu má samozřejmě Cepín. Výsledkem je 60 proti, ke kterým GARU nepotřebovala (a naštěstí neměla) ani jednu hlášku.
Po tomto čtverném extempore vždy tušíme (CEMA) průser, když se zjistí, že hrajeme spolu a je tomu tak, protože minimálně z 80% dostáváme na budku. V 19:45 předvede Švejda opět svůj oblíbený dvojtakt "úspěch-průser" kdy nejprve uhraje betla, aby vzápětí opět dal nesmyslné tutti. Samozřejmě Cepín hraje s ním a opět prohráváme. Za další půlhodinu má all-stars tým na svém kontě dalších 12 mínus tentokráte Švejda zavolil i se sedmou, přišel flek na oboje, NAŠTĚSTÍ nemám v zápisu napsáno kdo to oboje otočil (ale asi se to dá domyslet :o)) a ve výsledku jsme zase neuhráli nic. Až ve 20:35 se stane zázrak a CEMA vyhrává když hraje spolu. Ve třičtvrtě na devět se Švejda ještě veze na vlně euforie a dává Švejdobetla. V televizi už začíná liga mistrů, hraje se odveta Chelsea - Barcelona (Čert ví - Bakrelóna) a je to fakt sekec. Na mariáš to má docela dobrej vliv, protože Švejda se soustřeďuje na televizi a tudíž nedává nesmyslné tutti. Což pochopitelně platí jen do přestávky. Přesně po závěrečném hvizdu první půle totiž Gagič volí a Švejda si své tutti dává. Že byl opět nařachlej naznačuje i fakt, že Gagič dokázal zamíchat karty, protože měl čtyři štychy od konce v ruce z trumfů jen osmu a věděl, že ještě jeden trumf zbývá. Bohužel nesledoval hodnoty a netušil, že ten trumf sice existuje, nicméně je to sedma, čili má trumf nejvyšší. Ve výsledku uhrála CEGA 90:40 kde MARU nevzala ani štych a Maestro Tuttiáro měl 40 v hláškách. Takže večer probíhal standardně, fotbal byl dost dobrej, padlo šest gólů a bylo to jak na houpačce. Holany bych určil jako pevnou hospodu pro sedánky, protože má oproti Beranovi jen samé výhody.

Mariáši zdar

Když v televizi U Holanů beží fotbal či hokej,
tak Švejdovo flekování občas bývá oukej,
patnáct minut přestávky to sice opět zvrátí,
však hrací doba delší jest, tak se to tam ňák ztratí.
Však když telka nefunguje, tak nedá se to zastavit,
a ač se všichni snažíme tak to nejde ani napravit.
budem muset zařídit aby se liga hrála pořád,
jinak nás všechny utrápí Švejdotutti zlořád.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama