Okruh soupeřů v 1. kole Poháru UEFA pro české zástupce:

26. srpna 2005 v 12:04 | cepín |  Slavia
Tak jako včera sparta, i my to dneska vyfasujem. A propo:

Slavia: Levski Sofie, FC Kodaň, Dinamo Bukurešť, Metalurg Doněck, Cork City
Teplice: Monako, Hertha, Espaňol, Austria, Bröndby Kodaň
Ostrava: AS Řím, Besiktas, Partizan, Heerenveen, a Genk.
Bude to zcela jednoduché, Teplice dostanou Monako, první zápas venku skončí 4:1, doma pak uhrají lichotivou remízu 2:2 (poločas 0:2) kdy bude Monako šetřit opory pro ligová utkání.
Baník vyfasuje AS Řím, doma před vyprodaným stadionem a po heroickém výkonu vyhraje 2:0, noviny budou plné chvály a trenér bude s lišáckým úsměvem říkat, že ještě není nic rozhodnuto, ale šance je dobrá. Na odvetu do AS pojede optimisticky naladěný tým s cílem vstřelit gól a pak to jenom uhlídat. V prvních deseti minutách bude k vidění ofenzivní nálada Baníkovců o které Fichtlbach ve sportovních zprávách následující den prohlásí že "v této fázi Baník jasně ten ŠPANĚLSKÝ tým přehrával", po brutální hrubce v obraně však přijde 1. gól AS někde kolem 20. minuty. Lišákova optimistická taktika se změní v klasiku "stavíme z betonu" a dojde k náhlému přeskupení na jednoho hrotového útočníka, který bude ovšem v útoku jen mávat rukama, protože celá záloha bude nasyslená u vlastního vápna a nikdo nebude schopen pokrýt 50 metrovou díru která tam vznikne. Do poločasu stihne AS střelit tyčku a Baník vyslat 3 střely mimo bránu (v rozptylu 20 m vedle, 30 m nad bránu a jedna do autu na vhazování), o přestávce trenér pochválí, že to takhle půjde, ovšem konečné skóre začne dostávat kontury už v 60. minutě. Po rychlém sledu přijde opětovné vystřízlivění Baníku a příděl 4:0. Noviny budou psát, že vzhledem k výkonu je takováto porážka krutá a vyzdvihovat domácí utkání i přes fakt, že výhra byla dosažena i tím, že AS dohrávalo v osmi a navíc měl od 80. minuty brankář zlomenou ruku a už byly 3 střídání :o)
Slavie dostane Metalurg Doněck, Leška & company vlastně ani nebudou spekulovat o tom, kdo postoupí a jen budou okatě dávat najevo, jak je ten Balkán cup sere, protože Slávie se svou tradicí přece má hrát LM a nic jiného a podobné týmy jsou pod její úroveň. Na utkání v Doněcku dorazí 10 fanoušků slávie, kteří se před utkáním zlískaj takovým způsobem, že trojice z nich při průběhu druhého poločasu spadne ze špatně oploceného betonového kotle, nad kterým UEFA přivřela oči, protože na Ukrajinu blbě vidí, utkání bude na 20 minut přerušeno a po nemastném výkonu obou týmů skončí 0:0. Před domácí odvetou budou slávisti hrdě prohlašovat, že dají Ukrajincům pořádný příděl, minimálně gól na každého z upadnuvších fanoušků, kteří budou ve všech novinách na fotografiích s Leškou, který je přijde osobně navštívit na Bulovku. Odveta se ponese v duchu nevyřčené nenávisti a touze po odplatě za tento incident a bude umocněna pětitisícovkou Ukrajinců fandících Metalurgu, i když jich z Ukrajiny podle hraničních kontrol do ČR přijelo jen dvacet. Poločas aktivně hrající Slávia vyhraje 1:0 a do druhé půle nastoupí jako namistrovaný tým, který má vlastně jistý snad i finále poháru. Leška bude znuděně odpovídat na dotazy novinářů koho by si přál ve skupině a opět zdůrazňovat, že příští rok tu ligu mistrů uděláme, ba co víc i stadion bude. Po ledabylé hře přijde v 72. minutě šok z nenápadné akce Ukrošů, kdy si na malém vápně nebude rozumět trojice obránců a gólman a nikým nekrytý útočník Ivan Uglyhobkovič otočí misky vah. Slávie znervózní, ale stále bude k vidění dost důležitých fines (patičky, kolínka atp.) což označí ve sportovním zpravodajství pro změnu Poulíček-Uhříček jako "velmi líbivou a technicky kvalitní hru Slávie". V 88. minutě ovšem již půjde do tuhého a, teď už viditelně se hroutící, Slávisté budou všechno tlačit do útoku za jakoukoliv cenu, což bude mít za následek 3% úspěšnost centrů, případně snahu střelců dostat se do ragbyové reprezentace. V poslední minutě podniknou v 10 bránící Ukrajinci brejk jenž bude zastaven až gólmanem za cenu červené karty a Andrej Kašparenko penalty umí. Rozčarovaná Slávie prohraje 1:2 a v médiích se bude hledat příčina neúspěchu. Trenér bude mít tichý proslov ve kterém shrne fakt, že vše hrálo proti Slávii (včetně větru a voodoo) a byla to neuvěřitelná smůla, která se může stát jenom nám. Hráči dostanou pokuty a trenér bude vyhozen hned po příštích zápasech ve kterých Slavie prohraje 0:6 v Plzni a 3:7 v poháru v Horních Vymrdlenicích. Leškovi to bude jedno, protože zájezdy na východ jsou stejně dražší než příjmy a navíc dostal bonus za to, že na Metalurg přišlo 7.000,- lidí a jelikož neni xenofob tak mu poměr Slávistů a Ukrošů nevadil.